عبدالمالک : رئیس گروه جندالشیطان

رئیس گروه جندالشیطان 


در پی اعلامیه وزارت اطلاعات ایران دایر بر دستگیری عبدالمالک ریگی، رهبر گروه جندالله، این گروه خبر این بازداشت را تایید کرده و آن را ناشی از همکاری سازمان های اطلاعاتی غرب با ایران خوانده است.
بامداد سه شنبه، 4 اسفند (23 فوریه)، رادیو دولتی ایران به نقل از روابط عمومی وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی گزارش کرد که ماموران این وزارتخانه "در یک عملیات مهم" عبدالمالک ریگی، رهبر "گروهک تروریستی شرق ایران" را بازداشت کرده اند.
وزارت اطلاعات گفته است که گزارش مربوط به بازداشت عبدالمالک ریگی در دست تهیه است و به زودی در مورد نحوه و محل بازداشت رهبر گروه جندالله جزئیات بیشتری انتشار خواهد یافت.
گروه جندالله در بیانیه ای که روز سه شنبه در وبسایتش منتشر کرد خبر بازداشت عبدالمالک ریگی را تایید کرد.
در بیانیه این گروه آمده است: ".... رهبر بزرگوار جنبش مقاومت در یک عملیات تروریستی و با همکاری سرویس های اطلاعاتی غرب از جمله سیا و اطلاعات افغانستان و اطلاعات پاکستان دستگیر و به ایران تحویل داده شد."

منابع خبری جمهوری اسلامی گفته اند که رهبر جندالله همراه با فرد دیگری بازداشت شده و این فرد را نفر دوم گروه معرفی کرده اند.
به گزارش خبرگزاری دولتی ایران - ایرنا - مصطفی محمد نجار، وزیر کشور که همراه با محمود احمدی نژاد به استان خراسان جنوبی سفر کرده، گفته است که عبدالمالک ریگی در حالیکه "برای طراحی توطئه و شرارت از نقطه ای به نقطه دیگر عازم بود، در خارج از کشور دستگیر و به داخل کشور منتقل شده است."

/ 1 نظر / 16 بازدید
نسرین

سلام اقای محتشم خوبین؟ مثل اینکه اولی هستم نه؟ منم از این واقعه خوشحالم و یه تیمی ترتیب دادم تا تمام افغانیا از کشور حذف بشن [لبخند]