یک رئیس جمهور شگفت انگیز

http://www.tebyan.net/politics_social/politics/domestic_policy/political_terminology/2008/5/28/67372.html

یک رئیس جمهور شگفت انگیز!

ساده زیستی رئیس جمهور

شبکه فاکس نیوز آمریکا زمانی از محمود احمدی نژاد، رییس جمهور ایران پرسید: «زمانی که شما هنگام صبح به آینه نگاه می کنید چه چیزی به خودتان می گویید؟» و احمدی نژاد پاسخ داد: «من شخصی را در آینه می بینم و به وی می گویم به خاطر داشته باش، شما فردی بیش از یک خدمتگزار کوچک نیستی، امروز مسئولیت سنگینی پیش روی شماست و آن خدمتگزاری به ملت ایران است.»

به گزارش عصر ایران هفته نامه ساندی آیلند، چاپ سریلانکا، در گزارشی با بیان این مقدمه به بررسی ساده زیستی رییس جمهور ایران پرداخت و نوشت: "احمدی نژاد زمانی که به مسند ریاست جمهوری تکیه زد با اهدای کلیه فرش های گران قیمت دفتر ریاست جمهوری به یکی از مساجد تهران و جایگزینی آن با فرش های معمولی و ارزان قیمت باعث شگفتی خیلی ها شد."

وی همچنین با مشاهده یک اتاق بسیار تجملاتی و پرزرق و برق برای استقبال از شخصیت های بسیار مهم دستور داد در این اتاق بسته شود و در مقابل از مسوولان تشریفات خواست یک اتاق معمولی برخوردار از صندلی های چوبی را برای این منظور آماده کنند.

علاوه بر این رییس جمهور ایران هر زمان تحت مسوولیت خود به انتصاب وزیری اقدام می کند از وی یک سند امضاشده دریافت می کند که در آن تاکید شده سطح زندگی وزیر مورد نظر نباید اشرافی باشد، حساب های شخصی وی و بستگانش تحت نظر خواهد بود و روزی که این فرد وزارت خانه را ترک می کند باید از وی به نیک نامی یاد کنند. از این رو وی و بستگانش اجازه نخواهد داشت از هرگونه مزایای پست وزارت استفاده کنند.

           

ساده زیستی رئیس جمهور

به نوشته ساندی آیلند احمدی نژاد در زمان به قدرت رسیدن اول از همه میزان دارایی های خود را اعلام و عنوان کرد: وی صاحب یک خودرو پژو 504 مدل 1977 و یک خانه قدیمی است که 40 سال قبل از پدرش در یکی از مناطق فقیرنشین تهران به وی ارث رسیده است.

همچنین تنها پولی که به حساب وی واریز می شد مربوط به حقوق وی از استادی دانشگاه بود که این مبلغ تنها در حدود 250 دلار در ماه بوده است.

این گزارش می افزاید: "محض اطلاع شما رییس جمهور ایران همچنان در همان خانه قبلی ساکن است و این در حالی است که وی رییس جمهور کشوری است که از نظر استراتژیکی، اقتصادی، سیاسی و با توجه به ذخایر نفت خود یکی از مهم ترین کشورهای دنیا محسوب می شود."

وی حتی حقوق شخصی خود از ریاست جمهوری را با این استدلال که همه دارایی ها متعلق به ملت ایران است و شخص وی حافظ ملت محسوب می شود، دریافت نمی کند.

به نوشته ساندی آیلند یکی از مسائلی که تاکنون کارکنان ستاد ریاست جمهوری را تحت تاثیر قرار داده، کیف احمدی نژاد است که هر روز آن را به محل کار خود می آورد. این کیف حاوی صبحانه وی، تعدادی ساندویچ یا نان همراه روغن زیتون و پنیر است که توسط همسرش آماده شده و رییس جمهور آن را با لذت تناول می کند.

همچنین از مسائل دیگری که احمدی نژاد در مورد تغییر آن اقدام کرد به هواپیمای شخصی رییس جمهور مربوط می شد که احمدی نژاد به منظور صرفه جویی در هزینه های خزانه عمومی مملکت دستور تعویض آن را صادر و اعلام کرد: وی با یک هواپیمای عادی سفرهای خود را انجام خواهد داد.

علاوه بر این برگزاری نشست های گاه و بیگاه با وزرا یکی از برنامه های احمدی نژاد محسوب می شود که وی به این منظور پست مدیر دفتری ریاست جمهوری را از میان برداشت تا هر وزیری بتواند بدون واسطه وارد دفتر وی شود و احمدی نژاد از میزان فعالیت و کارایی این وزیر مطلع شود.

رییس جمهور ایران در اقدامی دیگر از تشریفات پرهزینه مراسم استقبال از شخصیت های خارجی کاست.

این گزارش اضافه می کند: "احمدی نژاد هر زمان قصد اقامت در هتل را دارد جهت اطمینان از مسوولان درخواست می کند از دادن اتاقی با تختخواب بزرگ به وی خودداری کنند چرا که او ترجیح می دهد بر روی یک تشک ساده با پتو و بر روی زمین استراحت کند."

ساندی آیلند در پایان نوشت: "هنگام نماز می توان مشاهده کرد که احمدی نژاد در صف اول نمی ایستد و ترجیح می دهد در صفوف بعدی به اقامه این فریضه بپردازد."

این هم از خانواده و خانه رئیس جمهور

http://www.tebyan.net/politics_social/politics/domestic_policy/political_terminology/2008/5/13/66493.html

/ 3 نظر / 8 بازدید
علي

سلام دوست عزیز. گویا در قبال خوشحالی من از دیدن وب طسوجی‌ها و نوشتن ( ورود طسوجی‌ها را به دنیای مجازی خوش‌آمد میگویم) با عث رنجش دوستانم شده است. راستش برایم خیلی تعجب آور بود این بازتاب. در هر حال من چه در قدیم و چه حال همیشه به همه مردم کوار و روستاهای آن ارادت ویژه داشته و دارم. خودم نیز به قناتی بودن خود افتخار میکنم. در هر حال امیدوارم طسوج همیشه پایگاه وب نویسان باشد. مخصوصا گسترش سفره پر نان آقای احمدی نژاد که دنیا از خوان نعمتش سیر سیر شده است. انشا الله موفق باشید

علي

از محتشم عزيز به دليل محبتشان تشكر ميكنم. راستش بعضي وقتها آدم مثل بچه‌ها خيلي ابراز خوشحالي ميكنه و در قبال يك موضوع خوشايند جيغ شادي سر ميدهد. دقيقا همون حالتي كه باعث بروز احساساتم با ديدن وب شما عزيزان تسوجي شد. غافل از اينكه والدين بچه‌ها جيغ بچه را نمي‌پسندند و بعضا او را دعوا هم ميكنند. بعد اين بچه فكر ميكند كه چرا؟؟؟ حكايت من و بچه‌هاي تسوج دقيقا شبيه همين مثال بود و اميدوارم كه ديگر نباشد. اما در رابطه با به روز نبودن وبلاگ من و كمي ظرفيت آن به عرض ميرسانم كه بنا دارم انشا الله به زودي سايت مورد نظر را بسازم و فعلا در حال رايزني با يكي از شركتهاي تبليغاتي هستم ارادتمند همه تسوجي ها

صادقانه

سلام عروج ملکوتی آیت اله بهجت رابه عموم ملت ایران خصوصا دوستداران ومریدان آن عالم فرزانه تسلیت میگویم .